Zdrada

Zdrada

Związek dwojga ludzi powinien opierać się nie tylko na miłości ale także zaufaniu i lojalności. Niestety niekiedy relacje między partnerami ulegają pogorszeniu, co najczęściej skutkuje zdradą. Bez wątpienia zdrada to najgorsze doświadczenie i cios, jaki może nam zadać bliska osoba. Jak sobie zatem poradzić z tego typu doświadczeniem?oplot kablowy poliestrowy Zazwyczaj osoby zdradzone reagują zgodnie ze schematem, gdzie najpierw szukają winy w sobie, by następnie reagować złością i zrzucaniem pełnej odpowiedzialności na partnera, który dopuścił się zdrady. Jest to naturalna kolej rzeczy oraz klasyczna próba poradzenia sobie z nadmiarem negatywnych emocji. Należy jednak mieć na uwadze to, że zdrada zazwyczaj nie jest winą jednej strony.

Jeśli związek jest udany a partnerzy potrafią ze sobą rozmawiać, również na kłopotliwe i niewygodne tematy, w relacji panuje harmonia. Jeśli natomiast jedna ze stron czuje się nierozumiana, zaniedbana lub niewystarczająco bezpieczna, zaczyna szukać stabilizacji lub innych pozytywnych emocji i odczuć u osoby trzeciej. Jak zatem zachować się po zdradzie? Przede wszystkim nie rozstawajmy się w gniewie. Zdrada to rzecz jasna spory cios i oczywistym jest, że nie da się uniknąć negatywnych emocji oraz cierpienia związanego z rozczarowaniem, jednak kumulowanie gniewu i złości do partnera lub partnerki nie tylko nie pomoże dojść do ewentualnego porozumienia ale także utrudni osobie zranionej uporanie się z zastaną sytuacją.

Gdy emocje i pierwsze wzburzenie opadnie, warto zastanowić się nad własnym zachowaniem oraz tym, czy partner nie wysyłał wcześniej sygnałów dotyczących tego, że nie czuje się zbyt komfortowo w obecnej relacji. Jeśli chcemy odbudować związek, w pierwszej kolejności musimy samodzielnie, wewnętrznie uporać się z uczuciami, jakie towarzyszą osobie zdradzonej, by następnie wyjaśnić zaistniałą sytuację z partnerem, w rezultacie dochodząc do kompromisu i wspólnych wniosków. Niejednokrotnie zdrada jest niewybaczalna i stanowi zbyt silny cios dla partnera lub partnerki, co z kolei skutkuje rozstaniem. Osoby zdradzone, które nie potrafią poradzić sobie z emocjami powinny skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, który ułatwi im zrozumienie zastanej sytuacji, umożliwiając uporanie się z emocjami.

Artykuł dzięki: https://sic.com.pl/oferta/materialy-obiciowe/welur/